Światowy Festiwal Optymizmu 21.08.2016

top

Kochani Optymiści!

Już 21 sierpnia 2016 roku w Ostródzie odbędzie się najbardziej optymistyczne wydarzenie na świecie – Festiwal Optymizmu, na którym właśnie 21 dzień sierpnia zostanie ogłoszony Światowym Dniem Optymisty. Nie bez przyczyny na gospodarza imprezy wybrano miasto Ostróda – położone w wyjątkowo malowniczym zakątku Polski, od lat zachwycające turystów i przyciągające ich swoimi walorami. Zapraszamy na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Ostródy szlakiem optymistycznych atrakcji Festiwalu.

Ostróda – najbardziej optymistyczne miasto w Polsce

Fundacja „Jestem Optymistą”, założona przez Mariusza Pujszo, jest organizacją non profit promującą optymizm i ludzi, których postawa i pozytywne nastawienie do świata pozwala przezwyciężać codzienne trudności. Corocznym punktem kulminacyjnym działalności Fundacji stanie się Światowy Festiwal Optymizmu – duża, masowa impreza rokrocznie zwiększająca swój zasięg i znaczenie. Na lokalizację wydarzenia wybrano jedno z najbardziej optymistycznych miejsc w Polsce, które kojarzy się z muzyką, słońcem, radością i dobrą zabawą dla całych rodzin, a dodatkowo zostało okrzyknięte letnią stolicą Warmii i Mazur. Miasto Ostróda, bo o nim mowa, jest ważnym centrum turystycznym regionu, odwiedzanym każdego roku przez tysiące zadowolonych turystów i gwiazd z kraju oraz zagranicy. W samym mieście znajduje się aż 5 jezior, a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć. Wokół roztaczają się różnorodne lasy, które zapewniają atrakcyjne trasy do biegania, jeżdżenia rowerem lub spacerów.

f1

Ostróda słynie również z unikatowego w świecie Kanału Ostródzko-Elbląskiego, po którym „statki płyną po trawie”. Miasto przyciąga turystów pięknem i atrakcyjnymi miejscami, idealnymi na wakacyjny wypoczynek. Nie inaczej będzie także 21 sierpnia, bowiem do grona uznanych już festiwali, takich jak Ostróda Reggae Festival, czy Festiwal „Ost – Rock Underground Fest” dołączy Światowy Festiwal Optymizmu. Impreza przyciągnie zarówno całe rodziny z dziećmi, jak i osoby chcące podzielić się swoją dobrą energią z innymi w malowniczych mazurskich okolicznościach przyrody. Tego dnia, miasto tętniące życiem, uśmiechem i optymizmem będzie doskonałą odskocznią od codzienności.

Najbardziej optymistyczna polska inicjatywa o skali międzynarodowej.

21 sierpnia 2016 roku w trakcie pierwszej edycji imprezy nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych, dla młodych i nieco starszych, dla całych rodzin i osób samotnych. Uczestnicy imprezy będą potrzebować tylko uśmiechu na twarzy i chęci dzielenia się swoim pozytywnym podejściem do życia z innymi. Ostródę odwiedzi wiele gwiazd znanych zarówno ze scen muzycznych, filmów i seriali, a także programów typu talent-show. Warto pamiętać, że proklamacja Światowego Dnia Optymisty to polska inicjatywa, do której dołączają się Optymiści z całego świata.

Spotkajmy się na Światowym Festiwalu Optymizmu

Festiwalowy przewodnik

Centrum festiwalowych atrakcji staną się najchętniej odwiedzane miejsca w Ostródzie. Bulwar miejski, molo, amfiteatr i Zamek Krzyżacki powitają optymistów z całej Polski już od wczesnych godzin południowych aż do samej nocy tętniąc festiwalowym życiem. Całość aktywności zostanie podzielona na 4 strefy: strefę dzieci, strefę sportową, strefę muzyki i tańca ulicznego oraz wieczorne „Optymistyczne show dla każdego”.

Gwiazdy mix3

Bulwar miejski położony nad Jeziorem Drwęckim stanie się gospodarzem festiwalu rodzinnego z dwoma strefami – sportu i dzieci oraz specjalnym miejscem do pomiaru poziomu optymizmu przygotowanym przez Instytut Gaussa. Najmłodsi będą mogli bawić się przez cały dzień w towarzystwie animatorów i Teatru Lalek Pinokio. Bilgunn Ariunbaatar będzie czytał bajki, Rafał Maserak zachęcał do wspólnego flash moba, a finalista 8. Edycji „Mam talent”, Kuba Mozgawa zaprezentuje widowiskowe pokazy yoyowania. Całość uzupełnią występy dziecięcych zespołów muzyczno-tanecznych Wolf Gang, dzieci MaSzy oraz liczne konkursy.

Gwiazdy Mix4

Królową strefy sportu zostanie Justyna Marciniak, od 5 lat najlepsza zawodniczka karate w Polsce i na świecie, a także propagatorka aktywności fizycznej. Pod jej czujnym okiem chętni zapoznają się z podstawami karate, obejrzą pokaz mistrzów, a także otrzymają cenne porady na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety. Wspierał ją będzie Władysław Kozakiewicz, Mistrz Olimpijski w skoku o tyczce, zaś zespół Wolf Gang zaprezentuje iście sportowe ewolucje, podobnie jak Kuba Mozgawa. Dodatkowo będzie okazja wzięcia udziału w meczu tenisa stołowego Optymiści kontra Gwiazdy. W drużynie Gwiazd pojawią się m.in. Rafał Maserak, Marcin Mroczek, Marek Włodarczyk, Władysław Kozakiewicz, a także organizator imprezy i założyciel Fundacji „Jestem Optymistą” – Mariusz Pujszo. Tego dnia bulwar miejski będzie pełen konkursów, warsztatów, sportowych rozgrywek i wielu innych atrakcji. Piękne ostródzkie molo nawiąże do dawnych tradycji ulicznych kapel i tańca na świeżym powietrzu. To miejsce z pewnością będzie rozbrzmiewać muzyką przez cały dzień – zaprezentują się na nim m.in.: orkiestra miejska z Ostródy, kapela ludowa „Ostródzianie”, gwiazdy programu „Mam Talent”, Jerzy Grunwald, znakomita skrzypaczka Marta Nanowska i Bartas, a także Rafał Maserak, który porwie do tańca wszystkich gości festiwalu. Cały wieczór uświetnią znamienici goście, między innymi Magda Gessler i wieczny optymista Aleksander Doba.

molo

XIV-wieczny Zamek Krzyżacki, pamiętający wydarzenia bitwy pod Grunwaldem, zaprosi na spotkania autorskie z Władysławem Kozakiewiczem oraz Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, który jako pierwszy samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Panowie będą podpisywać swoje książki i odpowiadać na pytania gości Festiwalu. Tego popołudnia odbędzie się również spektakl Krakowskiego Teatru Komedia.

doba

Największa atrakcja wieczoru, czyli „Optymistyczne show dla każdego” odbędzie się w ostródzkim Amfiteatrze, którego widownia pomieści aż 2500 optymistów, zaś sam obiekt jest całkowicie zadaszony, co gwarantuje komfort nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Na scenie pojawią się ze swoimi recitalami Majka Jeżowska, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Billguun Ariunbaatar, a także znakomity tenor Dariusz Stachura. W „Magiczną Podróż” widzów zabierze iluzjonista Marcin Muszyński. Z kolei Krzysztof Drabik znany z programu „Mam Talent”, Mistrz Europy w flair zaprezentuje niekonwencjonalną sztukę barmańską. Całości dopełnią skrzypaczka Marta Nanowska i zespół Wolf Gang. Fundacja „Jestem Optymistą” wręczy także stypendia młodym i zdolnym dzieciom, aby mogły pełne optymizmu dalej rozwijać swój talent.

Marcin Muszyński

Zaproszenie od Burmistrza miasta Ostróda

Pomysł na wydarzenie spotkał się z entuzjazmem lokalnych władz, zyskując wsparcie Czesława Najmowicza, burmistrza miasta Ostróda, który serdecznie zaprasza wszystkich na festiwal – „Spotkajmy się razem w pięknym i pogodnym mieście Ostróda podczas tego niepowtarzalnego święta. Jako miasto Optymistów z niecierpliwością czekamy na ten wyjątkowy dzień. 21 sierpnia – Optymiści, przybywajcie do Ostródy!”

wladza

Fundacja „Jestem Optymistą” wspólnie z miastem Ostróda dołoży wszelkich starań, aby zadbać o dobre humory uczestników Festiwalu Optymizmu i dostarczyć im niesamowitych przeżyć.

Dołącz do nas! Bądź optymistą!

Bilety na Optymistyczne Show dla Każdego można zakupić online na: