Nowy Rok to czas zmian i nowych planów. Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik jak sprawić, by 2020 rok był bardziej optymistyczny od tego, który właśnie żegnaliśmy.

Styczeń to najlepszy czas na zaplanowanie w 2020 roku wielu optymistycznych spotkań i wydarzeń. Jedno z nich planowane jest na drugą połowę sierpnia, ale o tym później. 17 stycznia obchodzimy Dzień Wszystkich Fajnych. Wiele osób nie jest świadomych swojej wartości. To okazja żeby zmienić ich sposób myślenia. Działaj. Zmianę sposobu myślenia u innych możesz również udowodnić 21 stycznia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania.

W lutym swoim Optymizmem możesz podzielić się już na początku miesiąca, ponieważ już 2 lutego przypada Dnia Pozytywnego Myślenia. To pierwszy moment, gdy może pokazać, że patrzenie w dobrą stronę przynosi więcej pożytku niż strat.

W marcu a dokładniej 20. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. A co dawało w czasach szkolnych największą radość? Wolne. I takie wolne możemy zrobić następnego dnia – 21 marca. Tego dnia obchodzimy pierwszy dzień wiosny, ale również Dzień Wagarowicza. Jeden dzień wolnego nikomu nie zaszkodzi, a na pewno napełni nas nową porcją energii oraz optymizmu.

Czym charakteryzuje się Optymista? Uśmiechem!!! Kwiecień to właśnie miesiąc śmiechu, gdyż 1 kwietnia mamy Prima aprilis, a ponadto Międzynarodowy Dzień Klauna. W cyrkach to właśnie występy klaunów najbardziej śmieszą publiczność. Ale na ten miesiąc przypada jeszcze kilka innych świąt, m.in. Dzień Grzeczności za Kierownicą (5 kwiecień), Dzień Czekolady (12 kwiecień), Dzień Rodzeństwa (10 kwiecień) czy Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki (4 kwiecień). Powodów do dzielenia się Optymizmem jest wiele, wystarczy się czasem tylko rozejrzeć 🙂

Za stany depresyjne odpowiedzialne jest słabe oświetlenie. Dlatego tak wiele osób w okresie jesiennym zalicza chandrę. W maju można uczcić Dzień Słońca (3 maja) dzięki któremu chce się wstać z łóżka i zarażać tym dobrym nastawieniem do życia. Wtedy już samych promieni słonecznych nie powinno brakować, dlatego warto wybrać się na spacer np. na łono natury. Łącz przyjemne z pożytecznym – zieleń Cię uspokoi, a świeże powietrze dotleni organizm. Po tym wszystkie przeszkody będą mniej uciążliwe.

Optymizm w czerwcu świętuje się już od 1 czerwca. Każdy pamięta niespodzianki z okazji Dnia Dziecka, te niekończące się zabawy, wygłupy. Warto poszukać w sobie właśnie tego małego dziecka i przypomnieć sobie, że wtedy wszystko było dużo prostsze. Przypomnij sobie kto towarzyszył Ci podczas tych wszystkich numerów. Przyjaciele!!! Oni również swoje święto obchodzą w czerwcu, a dokładniej dziewiątego dnia czerwca. Nie zapomnij o spotkaniu z nim. Kilka chwil będzie lepszym prezentem niż jakaś materialna rzecz.

Zwykło się mówić, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. On również ma swoje święto i to już zaraz na początku lipca. Czy jest ktoś inny (zaraz obok rodziny i przyjaciół) kto swoimi wygłupami może poprawić dzień? Naszym zdaniem nie. Ci przyjaciele potrafią rozwiać największy smutki  i wywołać łzy, ale ze śmiechu.

Sierpień to co roku miesiąc Optymizmu. To właśnie wtedy ma miejsce Gala Optymizmu wraz z Festiwalem i Dniem Optymizmu. Zadanie na ten okres to: UDZIAŁ W OPTYMISTYCZNYCH OBCHODACH Z NAMI!!!

Bycie Optymistą to bycie trochę marzycielem. Przecież wiele rzeczy na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe do wykonania. Jednak, gdzieś z tyłu jeśli chcemy zrealizować swoje marzenia należy myśleć w pozytywny sposób. Wrzesień jest najlepszym czasem na uczczenie tego stanu wyobraźni. Już 8 września będziesz mógł pozwolić sobie na bezgraniczne marzenie – o tych małych, jak i tych dużych rzeczach.

Październik to kolejny czas kiedy uśmiech nie powinien opuszczać twarzy, gdyż ma swoje święto. Ten wyraz twarzy, gdy kąciki ust są tak blisko uszy ma siłę zjednywanie ludzi. Wykorzystuj to w każdym momencie swojego życia, nie tylko od święta.

19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Zadaniem każdego nie tylko tego dnia, ale każdego jest dbanie o młode pokolenia, aby nie było ono dotykane przemocą. To w rękach dorosłych leży sprawienia aby każdy dzień dla nich był optymistyczny.

Grudzień jest odpowiednim czasem na podsumowania tego zbieżającego do końca roku. Pewnie wielu z was spotkało wiele pozytywnych chwil, do których chętnie w przyszłości będzie chciało wracać. W grudniu przypadają również Święta Bożego Narodzenia. Wtedy właśnie zadaniem Optymisty jest sprawienie aby na jak największej ilości buzi pojawił się uśmiech.