20 sierpnia 2016 roku w hotelu Willa Port Art & Business w Ostródzie odbyła się Gala „Optymista Roku 2016”. Podczas tego wyjątkowego wieczoru osoby oraz firmy, które swoją optymistyczną postawą, uśmiechem i życzliwością zarażają innych, a w swojej działalności kierują się szacunkiem i kulturą – odebrały statuetki “Optymista Roku 2016” oraz “Optymistyczna Firma Roku 2016”.

Galę zorganizowała firma Excellent Events przy współpracy Fundacji „Jestem Optymistą”. Fundacja jest organizacją non profit założoną przez Mariusza Pujszo, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Dotychczas Fundacja zrealizowała już kilka kluczowych celów na ten rok: zorganizowała pierwszy Światowy Festiwal Optymizmu, proklamowała Światowy Dzień Optymisty, uruchomiła pierwszą edycję projektu „Optymistyczne Miejsce 2016” oraz „Optymista Roku 2016”, a także wzięła pod swoje skrzydła 4 młodych i zdolnych stypendystów. Działalność Fundacji wspierają osoby znane ze świata mediów, nauki i sztuki, a także firmy aspirujące do miana miejsc przyjaznych i otwartych na innych ludzi. To właśnie dla nich zorganizowano galę „Optymista Roku’2016” poprzedzającą pierwszy Światowy Festiwal Optymizmu w Ostródzie.

Gospodarzem wieczoru był hotel Willa Port Art & Business w Ostródzie położony nad brzegiem przepięknego Jeziora Drwęckiego. Gala zgromadziła blisko 300 znamienitych gości z całej Polski. Ten niezwykły wieczór poprowadzili Wiola Wrzesińska, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Osobowości i Sukcesy” oraz aktor, Piotr Wyrwas. Przyznano łącznie 20 nagród w 3 kategoriach: Optymista Roku, Super Optymista Roku i Optymistyczna Firma Roku. Członkowie kapituły w skład, której weszli przedstawiciele Fundacji Jestem Optymistą, magazynu Osobowości i Sukcesy, a także wybitne osobowości ze świata nauki, kultury i sztuki, poświęcili blisko 6 miesięcy wytężonej pracy na poszukiwanie najbardziej optymistycznych osób w Polsce.

5

Mariusz Pujszo uzasadniając tegoroczny wybór laureatów powiedział: „Optymista Roku to osoba, która każdego dnia wstaje uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, otwarta na współpracę i pomoc dla innych. W jej życiu nie ma negatywnych scenariuszy, bo zawsze znajdzie optymistyczne rozwiązanie i światełko, nawet w najciemniejszym tunelu. Właśnie takich osób szukamy, nagradzając ich i zapraszając do współpracy z Fundacją „Jestem Optymistą”, bo razem znaczy więcej i donośniej.”

Tytuł Super Optymisty Roku 2016 otrzymali: wieczny optymista i niezwykły podróżnik, Aleksander Doba oraz człowiek wielkiego serca niosący pomoc uchodźcom z Ukrainy – Władysław Grochowski. Nagrody Optymista Roku 2016 powędrowały do: Kamila Balcerzaka, profesora Adama Dzikiego, Beaty Gogulskiej, Anny Góreckiej, Petera Grudniaka, Majki Jeżowskiej, Anny Kalaty, profesora Michała Kleibera, Dariusza Kordka, Władysława Kozakiewicza, Elżbiety Lendo, Marcina Muszyńskiego i Marii Rotkiel. Wyróżniono także 5 optymistycznych firm wyłonionych w ramach akcji „Optymistyczne Miejsce 2016” poszukującej firm i miejsc, których pracownicy oraz właściciele w swojej codziennej pracy kierują się otwartością i pozytywnym nastawieniem do innych ludzi oraz chcą działać na rzecz poprawy nastroju i szerzenia idei optymizmu w lokalnej społeczności. W gronie laureatów znalazły się: firma Bora, Brubeck, Atrium Poland Real Estate Management Sp. z o.o., grupa Toya oraz Uzdrowisko Wieniec. Statuetki będące prawdziwymi dziełami sztuki zaprojektowała i wykonała pracownia artystyczna Stankiewicz. Tym samym nie ma dwóch identycznych statuetek.

4

Galę uświetniły wspaniałe występy artystyczne Dariusza Kordka, Jerzego Grunwalda, Jana Jakuba Należytego i Agnieszki Wiechnik. Dodatkowo podczas uroczystości goście mieli okazję wziąć udział w licytacji wartościowych przedmiotów i usług prowadzonej przez Marcina Mroczka, Mariusza Pujszo i Marka Włodarczyka. Dochód z licytacji zasili konto Fundacji „Jestem Optymistą” przeznaczone na stypendia dla młodych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży wspieranych przez fundację.

2

Głównym partnerem Gali „Optymista Roku” była grupa ARCHE. Ponadto galę wspierali:
plansza-gala3x

Już za rok odbędzie się kolejna edycja Gali „Optymista Roku”, bo optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron, odczuwania pozytywnych emocji i skupianiu się na szansach. Warto być optymistą i zawalczyć o zdobycie statuetki w przyszłym roku!

3

Zapisz