21 sierpnia – Światowy Dzień Optymisty. Uśmiechnij się!

Światowy Dzień Optymisty, powołany został z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz 

Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi optymizmem oraz promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. 

Już po raz siódmy podczas Gali „Optymista Roku 2022” , która odbędzie się 18 sierpnia br. Fundacja wyróżni wiele osób i firm ze świata nauki, kultury i biznesu, które cenione są z prezentowania pozytywnego nastawienia do życia i propagowania uśmiechu i optymizmu nawet w trudniejszych chwilach.

Wśród grona dotychczasowych laureatów tytułu „Optymista Roku” oraz „Super Optymista Roku” znajdują się m.in. Urszula Dudziak, prof. Michał Kleiber, Otylia Jędrzejczak, dr Leszek Mellibruda, Izabela Trojanowska, Jerzy Gruza, Maciej Orłoś, Czesław Lang, Aleksander Doba, Robert Korzeniowski, Sławomir i Kajra i Marcin Miller.

W trakcie Gali, która odbędzie się w hotelu Renaissance w Warszawie, zostaną wręczone również statuetki „Super Optymista Roku 2022” oraz „Optymista Roku 2022”, a także wyróżnienia: „Super Optymistyczne Małżeństwo Roku 2022”, „Optymistyczna Firma Roku 2022,  „Optymistyczne Miejsce Roku 2022”, czy „Optymistyczne Miasto Roku 2022.”  Przeprowadzona zostanie także licytacja na rzecz Fundacji.

Gala ”Optymista Roku 2022” będzie wspaniałą okazją do spotkania laureatów tego wyróżnienia z ubiegłych lat., a także dobrej zabawy, o którą zadbają zaproszeni artyści.

Pamiętajmy słowa Winstona Churchila: „Jestem Optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne.”