3 grudnia 2016 w Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie odbyła się kolejna edycja prestiżowej Gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2016 Warmii i Mazur”. Podczas tego wydarzenia Fundacja „Jestem Optymistą” przyznała kolejne stypendia młodym i utalentowanym.
Pierwszym, który otrzymał stypendium jest doskonały pływak płetwowy Błażej Gałkowski. W 2016 roku Błażej zakończył sezon pływacki zdobywając aż 39 medali, w tym 5 medali Pucharu Europy. Dla nas to wielki sukces!
Kolejną wyróżnienie otrzymała Grupa Jama – Juchowska Aktywna Młodzież w Starych Juchach, zrzeszająca grupę 20 osobowej młodzieży w wieku 10-25 lat. Grupa zajmuje się zarówno teatrem, kuglarstwem, grą na djembe, fotografią, animacją czasu wolnego, pierwszą pomocą. Jama została uhonorowana za optymizm i wszechstronność.
Z kolei ostatnie stypendium trafiło do Klaudii Mużyło. Wielokrotnie nagradzana wokalistka, laureatka wielu wokalnych konkursów o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Za talent, uśmiech i optymistyczne podejście do życia wręczyliśmy zasłużone wyróżnienie.
Ponadto podczas Gali w iście optymistycznej atmosferze odbyła się licytacja Fundacji „Jestem Optymistą”, ciesząca się dużym zainteresowaniem gości. Zgodnie z misją fundacji było radośnie i z uśmiechem!