Z okazji Światowego Dnia Optymisty 19-go sierpnia br. w Cukrowni Żnin w Żninie, nowej inwestycji Grupy ARCHE, odbyła się Gala „Optymista Roku 2018”, zorganizowana na cześć
i w przeddzień Festiwalu Optymizmu 2018. To już trzecia edycja wydarzenia, które gromadzi wielu optymistów z kraju i zagranicy.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było nagrodzenie statuetkami osób i firm, które swoją optymistyczną postawą, uśmiechem i życzliwością zarażają innych, a w swojej działalności kierują się szacunkiem i kulturą. Tytuł Super Optymista Roku 2018 dla Otylii Jędrzejczak, Grzegorza Halamy i Beaty Drzazgi (z BetaMed). Tytuł Optymista Roku 2018 otrzymali: dr Leszek Mellibruda, Michał Milowicz, Danuta Hanna Jakubowska, Jarosław Chrobociński, Marek Posobkiewicz i dr Adam Maciej Pietrzak. Po raz pierwszy przyznano tytuł Wizjonera Roku 2018 osobie, która tworzy, przedstawia plany i idee odnoszące się do przyszłości, czyli ma wszystkie najważniejsze cechy wizjonera. Bezapelacyjnie otrzymał ją Mateusz Grzesiak doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, trener i konsultant. Autor książek z zakresu zarządzania, marketingu, psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej.

Nagrodzone zostały także Optymistyczne Firmy. W tym roku statuetkę otrzymali: Radio Kolor, Lody z Pasją Daniel Żurkowski, Paw Druk, Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, Drukarnia Figaro, CLAUDIE Design, Piekarnia Tyrolska – Jarosław Goszczycki, LKK Aviation Academy, Yonelle i Superstacja TV. Optymistyczne miejsce 2018 otrzymała BetaMed.

„Naszym celem jest szerzenie optymizmu poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości
i społecznej aktywności na rzecz szeroko rozumianej „zmiany na lepsze”. Chcemy pobudzić ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia. Zarażamy uśmiechem! – mówi Mariusz Pujszo, założyciel i pomysłodawca Fundacji Jestem Optymistą.

W tym roku po raz pierwszy na świecie została inaugurowana Aleja Optymistów, gdzie swoje dłonie odcisnęli Super Optymiści z lat 2016-2018: Jerzy Gruza, Władysław Grochowski, Aleksander Doba, Urszula Dudziak, Grzegorz Halama, Otylia Jędrzejczak, Beata Drzazga oraz Mariusz Pujszo.

Galowy wieczór uświetniły występy artystyczne wokalistów takich, jak: Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Agnieszka Wiechnik, Michał Milowicz, Izabela Trojanowska i Grzegorz Halama
z zespołem Taraka. Podczas wieczoru odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych na poczet Fundacji „Jestem Optymistą”.

Imprezą towarzyszącą był Festiwal Optymizmu, podczas którego na scenie wystąpili artyści tacy, jak: Stachursky, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Agnieszka Wiechnik, Michał Milowicz, Izabela Trojanowska, czy Grzegorz Halama z zespołem Taraka. Ponadto Festiwal Optymizmu uświetnili laureaci optymiści z lat ubiegłych m.in. Aleksander Doba, Władysław Grochowski, Urszula Dudziak, Jerzy Gruza. Wręczono także stypendia dla młodych, uzdolnionych artystów, dzięki którym będą mogli rozwijać swoją pasję. Podczas wernisażu artystka Eliza Mytko wprowadziła gości w świat optymistycznych uniesień. Dla dzieci została przygotowana specjalna strefa z dmuchańcami, konkursami, balonami, lodami, słodkościami. Hitem tegorocznego Festiwalu była premiera Hymnu Optymisty w wykonaniu Stachurskiego.

To był czas pozytywnych emocji, uśmiechu i optymizmu! Tej pozytywnej energii musi nam starczyć na kolejny rok! Kolejny Festiwal i Gala już za rok!