Jeszcze nigdy natężenie optymistów na metr kwadratowy nie było tak wysokie jak 21 sierpnia 2016 roku w Ostródzie – wszystko za sprawą Światowego Festiwalu Optymizmu, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, którego nadrzędnym celem było przekazywanie i wywołanie pozytywnych emocji wśród gości. Strefy tematyczne, niesamowite show w amfiteatrze i spotkania z gwiazdami – wszystkie atrakcje w malowniczych okolicznościach przyrody przyciągnęły tysiące rodzin i zapewniły im wspaniałą, optymistyczną niedzielę.

Wolf Gang Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Zespół Wolf Gang na ostródzkim molo podczas Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

21 sierpnia Ostróda stała się domem dla wszystkich optymistów. To właśnie tego dnia został proklamowany Światowy Dzień Optymisty, a do jego wspólnego celebrowania w Ostródzie zostały zaproszone wszystkie osoby szukające siły napędowej dla swojego optymizmu i chcące dzielić się nim z innymi. Do ich dyspozycji zostały wydzielone specjalne strefy, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie – strefa sportowa, strefa dzieci, rozśpiewane i roztańczone molo oraz Zamek Krzyżacki przepełniony twórczością. Wieczór uświetniło wspaniałe optymistyczne show w amfiteatrze. Wszystko to w towarzystwie gwiazd oraz wśród wspaniałych okoliczności przyrody – Ostróda została bowiem okrzyknięta mianem letniej Stolicy Warmii i Mazur, nie tylko ze względu na wspaniałą, turystyczną infrastrukturę, ale również dzięki swojej bujnej faunie i zachwycającej florze. Wszystkie atrakcje miały miejsce nad brzegiem pięknego jeziora Drwęckiego.

Rafał Maserak Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Rafał Maserak w optymistycznym flash mobie z uczestnikami Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

Największe śródlądowe molo w Polsce rozbrzmiewało muzyką i dobrymi emocjami. Gości festiwalu powitała Orkiestra Miejska z Ostródy, która czarowała wszystkich pięknymi melodiami zaaranżowanymi na instrumenty dęte. Zaraz po niej scenę przejęła grupa Wolf Gang i niesamowita Agnieszka Wiechnik, uczestniczka wielu znanych programów muzycznych. Jakub Mozgawa zachwycał swoim yoyowaniem, zaś w nostalgiczny klimat wprowadził uczestników Festiwalu Jerzy Grunwald wraz ze swoim recitalem piosenek z dawnych lat. Ostrzejsze granie zapewnił Bartas – wokalista i muzyk znany chociażby z zespołu Sztywny Pal Azji oraz z programu Idol. Rafał Maserak poprowadził warsztaty taneczne i porwał do tańca wszystkich optymistów w swoim flash mobie.

Na zdjęciu: Bartas Szymoniak, pierwszy w Polsce beatboxer i wokalista jednocześnie, wystąpił na Festiwalu Optymizmu w Ostródzie. Autor: InDesign360.pl

Na zdjęciu: Bartas Szymoniak, pierwszy w Polsce beatboxer i wokalista jednocześnie, wystąpił na Festiwalu Optymizmu w Ostródzie. Autor: InDesign360.pl

Bulwar miejski stał się strefą sportu i dzieci. Instytut Gaussa przeprowadzał badania na temat optymizmu, gdzie każdy chętny mógł zmierzyć swój osobisty poziom optymizmu. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem i wiele osób postanowiło przekonać się, czy są optymistami, a także odpocząć w cydrowej strefie relaksu. Wolontariusze Fundacji rozdawali wszystkim uczestnikom naklejki z napisem „Jestem Optymistą” i zapraszali do udziału w licznych konkurach z nagrodami. Bulwar zapełniał się tysiącami uczestników, którzy w każdej chwili mogli wybrać interesującą ich atrakcję.

Sport tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie. Optymiści przystąpili do turnieju Ping Ponga, stając oko w oko z takimi gwiazdami jak Władysław Kozakiewicz, Marcin Mroczek, Aleksander Doba, Rafał Maserak, Marek Włodarczyk czy Mariusz Pujszo. Na turnieju panowała wyjątkowo serdeczna atmosfera, a między meczami każdy mógł porozmawiać i zrobić wspólne zdjęcie z gwiazdą. Entuzjaści sportów walki mogli obejrzeć pokaz boksu tajskiego w wykonaniu Igora Lekstona, stypendysty Fundacji „Jestem Optymistą”, zaś młodzieżowy zespół taneczny Wolf Gang zapewniał energetyczne i imponujące występy. Młodzież i dzieci z zespołu zaprezentowały swoje umiejętności i talent, gromadząc coraz większą publiczność, która nagrodziła ich prawdziwą burzą oklasków.

Turniej ping Ponga Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Gwiazdy turnieju ping ponga na Festiwalu Optymizmu. Od lewej: Marcin Mroczek, Marek Włodarczyk, Henryk Ryczek, Aleksander Doba, Władysław Kozakiewicz. Z przodu: Mariusz Pujszo. Autor: Studio 111

Strefa dla dzieci umieszczona w pobliży dużego placu zabaw była wymarzonym miejscem dla każdego malucha. Specjalnie dla nich zaprezentował się Teatr Lalek Pinokio przybliżając cudowny świat bajek. O aktywność fizyczną najmłodszych zadbał Rafał Maserak prowadząc warsztaty dla dzieci i wykazując się znakomitym podejściem do dzieci. Rafał szybko nawiązał z nimi kontakt i zachęcił do nauki układu tanecznego wywołując uśmiech na twarzach i zarażając energią. Czytaniem bajek zajął się jeden z najbardziej optymistycznych artystów w polskim showbiznesie – Bilguun Ariunbaatar. Sympatyczny prezenter przybliżył najmłodszej części publiczności najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dla dzieci występowały również… inne dzieci, a dokładniej – Dzieci Maszy – zespół znanej i sympatycznej piosenkarki disco, która wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowała piękny układ taneczny. Strefa dziecięca pełna była także innych atrakcji, koordynowanych przez przemiłych animatorów oraz duet MAD – dmuchane zamki do zjeżdżania, bańki mydlane, warsztaty cyrkowe, malowanie twarzy i szampański poczęstunek od Piccolo.

Teatr Lalek Pinokio Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Dzieci oglądające spektakl Teatru Lalek Pinokio na Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

Jak ryzykowne było wykonanie gestu Kozakiewicza na Olimpiadzie? W jaki sposób przygotować obiad w kajaku na środku oceanu? Na te i wiele innych pytań uczestnicy Festiwalu poznali odpowiedzi na Zamku Krzyżackim w Ostródzie podczas spotkań autorskich z dwoma wielkimi sportowcami – Aleksandrem Dobą i Władysławem Kozakiewiczem. Przyjazna, domowej atmosfera sprzyjała dyskusji, a Panowie chętnie odpowiadali na wszystkie zadane im pytania zdradzając ciekawe fakty ze swojego życia i podpisywali swoje książki. Zamek był również świadkiem fantastycznego spektaklu „Viagra i Chryzantemy” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Komedia. Prestiż i renoma teatru zapewniła pełną salę podczas występu, zaś spektakl trafił w gusta publiczności zbierając wyjątkowo długie owacje.

Na zdjęciu: Spotkanie z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, kajakarzem

Na zdjęciu: Spotkanie autorskie z Aleksandrem Dobą w Bibliotece Zamku Krzyżackiego w Ostródzie podczas Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

Zwieńczeniem Światowego Festiwalu Optymizmu było wieczorne show w amfiteatrze, które przyciągnęło blisko dwa tysiące widzów entuzjastycznie reagujących na wszystkie koncerty i pokazy. Jako pierwsi zaprezentowali się utalentowani młodzi stypendyści Fundacji Jestem Optymistą, młody mistrz Muay Thai oraz trzy wokalistki. Na scenie amfiteatru ponownie zaprezentowała się młodzież z zespołu Wolf Gang sprawiając, że cały amfiteatr pulsował od ich energetycznego tańca i robił wrażenie nawet na najbardziej wymagających widzach.

Stypendysta Igor Lekstor Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Stypendysta Fundacji Jestem Optymistą, utalentowany Igor Lekston wraz z Mariuszem Pujszo i prowadzącymi show. Autor: InDesign360.pl

Koncert Majki Jeżowskiej okazał się strzałem w dziesiątkę. Jej wrodzony optymizm i wspaniałe podejście do dzieci zachęciło najmłodszych do podejścia pod samą scenę. Majka zaprezentowała swoje najpopularniejsze utwory, w tym „A ja wolę moją mamę”, „Od rana mam dobry humor”, czy „Najpiękniejsza w klasie”. Cały amfiteatr rozbrzmiał optymistycznymi piosenkami śpiewanymi przez całą publiczność, a najmłodsi chcąc bawić się razem z rodzicami zaprosili ich do wspólnego tańca pod sceną. Majka Jeżowska rozdawała nagrody za najpiękniejsze uśmiechy i wspólną zabawę w postaci swoich zdjęć z autografem oraz płyt, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem widowni.

Majka Jeżowska Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Majka Jeżowska podczas występu na Festiwalu Optymizmu wręczała swoje zdjęcia z autografami. Autor: InDesign360.pl

Jerzy Grunwald przypomniał największe hity z dawnych lat w swoim recitalu, zaś wybitny tenor – Dariusz Stachura zaserwował ogromną dawkę klasyki w postaci najbardziej znanych utworów operowych, a jego fantastyczny głos zrobił wrażenie nawet na najmłodszych widzach. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski zaśpiewał największe hity, takie jak „Maczo”, czy „Piękniejsza”. Z okazji proklamowania Światowego Dnia Optymisty, artysta specjalnie skomponował Hymn Optymistów. Utwór, swoim rytmem i melodią szybko spodobał się publiczności i został entuzjastycznie przyjęty, bo wszyscy tego dnia mogli śmiało zaśpiewać wraz z K.A.S.Ą „…życie piękniejsze jest, gdy jesteś optymistą…”.

Krzystof K.A.S.A.Kasowski Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Krzysztof K.A.S.A. Kasowski w trakcie wykonywania Hymnu Optymistów na Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

Mistrz magii Marcin Muszyński czarował widzów w swoich trzech etiudach tworzących show pod tytułem „Magiczna podróż”. Lewitacja z fortepianem, znikanie ludzi, wywoływanie duchów czy przecinanie piłą powodowały, że cała publiczność wstrzymała oddech nie wierząc własnym oczom i próbując logicznie wyjaśnić cuda dziejące się na scenie. W niektórych pokazach iluzji brały także udział osoby zaproszone z widowni, co dodatkowo podnosiło poziom emocji i dawało możliwość przekonania się, że magia jest prawdziwą sztuką. Czy zatem Marcin Muszyński jest prawdziwym Czarodziejem? Po tym występie jesteśmy skłonni w to uwierzyć. Fantastycznym finałem Światowego Dnia Optymisty i atrakcją zamykającą cały festiwal był piękny pokaz sztucznych ogni. Zaaranżowany z wielkim rozmachem wywołał głośny zachwyt wśród gości festiwalu. Głównym partnerem Festiwalu była grupa ARCHE.

Marcin Muszyński Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Lewitujący fortepian Marcina Muszyńskiego w trakcie show na Festiwalu Optymizmu. Autor: InDesign360.pl

Fantastycznym finałem Światowego Dnia Optymisty i atrakcją zamykającą cały festiwal był piękny pokaz sztucznych ogni. Zaaranżowany z wielkim rozmachem wywołał głośny zachwyt wśród gości festiwalu. Głównym partnerem Festiwalu była grupa ARCHE.

„Chcieliśmy stworzyć największą i najbardziej optymistyczną imprezę w Polsce, bo ludzie w Polsce i na całym świecie potrzebują pozytywnych przekazów. Pierwsza edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Warmii i Mazur, a także turystów przebywających na wakacjach w okolicy. Nie tworzyliśmy barier między gwiazdami a uczestnikami Festiwalu, bo optymizm jest właśnie po to, aby wspólnie móc przekazywać sobie to co dobre i razem tworzyć tylko dobre scenariusze dnia, tygodnia, czy całego życia. Proklamowaliśmy Światowy Dzień Optymisty i proszę, co roku 21 sierpnia, bądźcie optymistami, a my będziemy przygotowywać dla Was niezapomniane wydarzenie, które pozwoli pozytywnie naładować akumulatory na cały rok” – podsumowuje założyciel Fundacji „Jestem Optymistą” i pomysłodawca Festiwalu, Mariusz Pujszo.

Mariusz Pujszo Światowy Festiwal Optymizmu

Na zdjęciu: Założyciel fundacji „Jestem Optymistą” i pomysłodawca Światowego Festiwalu Optymizmu – Mariusz Pujszo. Autor: MStudio

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję festiwalu, która ma być realizowana z jeszcze większym rozmachem. Ilość gości tegorocznej imprezy, zadowolonych rodziców i roześmianych dzieci utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy szukają optymizmu i są na niego otwarci. Jesteśmy pewni, że Fundacja zrealizowała swój cel i świat stał się tego dnia bardziej optymistyczny.

Dołącz do nas! Bądź optymistą!